بازگشت

koh samui

جاذبه های توریستی ساموئی

صخره های پدربزرگ ومادربزرگHin Ta – Hin Yai 

این صخره ها درجنوب ساحل لامای درشرق ساموئی قراردارند.ماجرای نام گرفتن این صخره ها به این نام ازاین قراراست که طبق افسانه ای قدیمی زن و مردی با تنهی فرزند خود زندگی می کردند روزی آنها تصمیم گرفته برای پسرشان همسری اختیارکنند پس به ناچارسواربرقایق شده تا به روستائی در400 کیلومتری محل زندگی خود بروند درراه قایق آنها دچار طوفان شده و هردوی آنها غرق می شوند ازآن به بعد این دوصخره ازداخل آب سربه بیرون آورده ومردم محلی به آنها لغب صخره های پدربزرگ ومادربزرگ داده اند.

پارک ملی دریائی آنگ تونگ (موکوآنگستانگ)Mu Ko Angsthong

این پارک از42 جزیره تشکیل شده است که در30 کیلومتری ساموئی قرار دارد. فشارآب باعث شده که این جزائربه اشکال جالبی دربیایند.دراین پارک تعداد زیادی غاربه همراه دریاچه هائی بزرگ با صخره های مرجانی وجود دارند که درآن حیواناتی چون میمون دم دراز– سمورآبی– عقاب دریائی و... بطور آزادانه زندگی می کنند.این پارک ازجزیره ساموئی به راحتی قابل مشاهده می باشد.بهترین زمان برای رفتن به این پارک دریائی اواخر ماه مارس (اسفند) تا اکتبر (مهر) می باشد.

باغ سحرآمیز بودا Magic Garden Buddha

این باغ درمیان تپه های مرتفع درساحل لامای قراردارد که درآن آبشار کوچکی وجود دارد و برروی سنگها وصخره هایش مجسمه های زیادی حکاکی شده است. برای رسیدن به این باغ دو مسیر وجود دارد که یکی هموار با کف بتونی و دیگری ناهموار و ازمیان جنگل می باشد.

چشمه آبگرم تاماریند Tamarind Springs

این چشمه آبگرم طبیعی به خاطر قرارگرفتن درمیان جنگل آرامش خاصی به شما می دهد.دراینجا انواع ماساژهای تایلندی انجام می شود.

کوه کائوپوم Mountain Kaopum 

معروفترین کوه ساموئی می باشد که دربخش مرکزی جزیره قرارگرفته است.این رشته کوه ازسمت غرب به شرق جزیره کشیده شده است.

آبشارناموآنگ (Na Muang Waterfall)

این آبشارازکوهستانی سرازیرمی شود که با جاده اصلی 20 مترفاصله دارد ودرانتها به یک استخرختم می شود.

این آبشاربه دوبخش تقسیم می شود :     

که مسیرآبشاراول شیبدار و آبشاردوم لغزنده می باشد.

آبشارهین لات Hin Lat Waterfall

این آبشارمحبوبترین آبشارساموئی می باشد.

پارک پارادایز Paradise Park Farm

دراین پارک ازانواع حیوانات اهلی وغیراهلی مانند شیر- ببر- پلنگ -میمون - زرافه - آهو و ... بطورحفاظت شده نگهداری می شوند.همچنین این پارک دارای اکواریوم نیزمی باشد.دراین پارک هر روز شوء ببرها و پرندگان اجرا می شوند.

آکواریوم و باغ وحش ببر Aquarium & Tiger Zoo 

این مجتمع درجنوب جزیره بعد ازدهکده ی Huathanon قراردارد. جانوران زیادی دربین صخره های مرجانی این مجتمع زندگی می کنند مانند لاک پشت، کوسه، گربه ماهی و سایرجانورانی که ازآبهای آزاد اقیانوس به اینجا آورده شده اند.درهنگام خروج شما می توانید به قیمت 100 بات با دوربین خودتان و 250 بات با دوربین عکاس مجتمع با ببرها عکس بگیرید.ساعت 1 ظهر نمایشی توسط طوطی ها، عقاب های دریایی و شاهین ها اجرا می شود.

معبد بودای بزرگ (واتپرا یای)(Wat Phra Yai(The Big Buddha

این معبد دربخش شمال شرقی ساموئی دریک جزیره کوچک قرارگرفته است که ازطریق یک پل به ساموئی متصل می شود.دراین معبد مجسمه بودای بزرگ به حالت نشسته درسال 1972 به طول 15 مترساخته شده است.درنزدیکی این معبد یک معبد دیگری به نام معبد پلای لائمWat Plai Laem  قراردارد که در آن شمائل بودای 18 دست قرارگرفته است.

معبد سامرت Wat Samret

دراین معبد مجسمه بودا ازجنس مرمر قرارگرفته است.

مجسمه مرجانی بوداCoral Buddha Statue 

این مجسمه براثرفرسایش به این شکل درآمده است.مکان این مجسمه نزدیک چشمه های لامایLamai Fountains  در 4 کیلومتری یک روستای کوچک ماهیگیری به نام تامارید Tamarind Village می باشد.

فیل سواری Elephant Trekking

این سواری درغرب ساحل لامای درکمپ ناموآنگNamung Camp  در کنارآبشارناموآنگ انجام می شود که درآن به غیرازفیل سواری شما شاهد شوء فیل ها نیزمی باشید.

نمایش میمون ها Monkey Show

این شوء درسالن نمایش رو باز درخیابان اصلی پشت ساحل باپت اجرا می شود.میمونها دراین نمایش نارگیل می چینند - سازمی زنند - شنا می کنند - دوچرخه سواری وحتی ریاضی حل می کنند.

مزرعه مارها Snake Farm

این مزرعه درجنوب ساموئی قراردارد که شوء مارها در 2 سانس 11 و 14 درآن برگزارمی شود.

مزرعه کروکودیل ها Crocodile Farm

این مزرعه درساحل چاونگ قراردارد که درآن شوء کروکودیل ها اجرا می شود.

باغ پروانه Butterfly Garden

این باغ به مساحت 2 هکتار درجنوب شرقی ساموئی بر روی یک سراشیبی ملایم جنگلی با گل های عجیب وغریب قرارگرفته است که برفرازگلهای آن هزاران پروانه از 520 گونه درحال پروازمی باشند.دراین باغ به غیراز پروانه ازحشرات دیگری چون زنبورعسل – رتیل و... نگهداری می شود. دراین باغ شما علاوه بر دیدن مناظر زیبا با مراحل رشد و تکامل حشرات نیزآشنا می شوید.ساعت کاراین باغ از 9 صبح الی 5 بعد از ظهرمی باشد.

خانه باستانیAncient House 

این خانه بزرگترین و قیمی ترین آثارتاریخی به جا مانده ازتمدن جنوب شرقی آسیا می باشد.

پیست کارتینگGo Karting 

این پیست درساحل باپت قراردارد.

غواصی Snorkeling

جزیره ساموئی- جزیره تائو وجزائراطراف آن مخصوص غواصی میباشند دراینجا بهترین لوازم به همراه بهترین مربیان منتظرشما برای یک غواصی مهیج آماده می باشند.

روستای ماهیگیری Fishermans Village

این روستا درشمال ساحل باپت قراردارد.