بازگشت

krabi

 جاذبه های توریستی کرابی

پارک ملی هات نو پارات تاراHot Nopparat Thara National  Park

قسمت اعظم این پارک را آب تشکیل داده است که درنتیجه بخش بزرگی ازسواحل شهرکرابی همچون ساحل آئونانگ - ساحل نوپارات تارا و ساحل رای لای دراین پارک قراردارند.بهترین زمان برای رفتن به این پارک از ماه آبان تا فروردین می باشد.پرطرفدارترین بخش این پارک گورستان صدف ها - ساحل نو پارات تارا و ساحل آئونانگ می باشند.

پارک ملی تان بوکهارانیNational Park  Than Bokkharani 

این پارک به مساحت 121 کیلومترمربع درمنطقه آئولوک درنزدیکی ساحل آئونانگ (مرزکرابی وپانگ نگا) قراردارد.دراین پارک آبشار- غار و معبد وجود دارد.

پارک ملی دریائی جزیره لانتا Koh Lanta Marine National Park

این پارک زمانی محل زندگی کولی ها بوده است که ازطریق جمع آوری صدف وماهیگیری امرارمعاش می کردند.دربخش جنوبی این جزیره مناطق کوهستانی پوشیده ازجنگلهای بارانی ودربخش غربی آن سواحل قراردارند.

پارک ملی کائوپانوم بنچاKhao Phanom Bencha National  Park 

این پارک ملی در3 کیلومتری دفتراصلی پارک قراردارد که دارای غار- آبشار و کوه می باشد.دراین پارک امکان اقامت شبانه نیز وجود دارد.

منطقه حفاظت شده خائوپرابنگ کرامKhao Phra Bang Kheram 

این پارک از 2 جنگل تشکیل شده است که دارای 3 چشمه آبگرم  و 300 نوع پرنده کمیاب می باشد.

چشمه های آبگرم کلونگ تومKlong Thom Hot Spring 

این چشمه در 70 کیلومتری شهرکرابی ودرنزدیکی منطقه حفاظت شده خائوپرابنگ کرام قراردارد.دمای 40 درجه ای این چشمه ازفعل و انفعالات کوه آتشفشانی تامین می شود که با داشتن نمکهای معدنی خاصیت درمانی ایجاد می کند (مخصوصا برای روماتیسم).

تپه های کائوکاناب نم Khao Khanab Nam

این دوتپه به عنوان سمبل کرابی شناخته می شوند که درخارج شهرکرابی قراردارند و ازمیان آنها رودخانه کرابی به نام منام کرابی عبورمی کند. ارتفاع این تپه ها 100 مترمی باشد که درتپه سمت راستی غاری قراردارد که کاوشگران استخوان انسانهای اولیه را درآن پیدا کرده اند.

معبد ببر Wat Tham Sua

این معبد در 9 کیلومتری شهرکرابی دریک غارقراردارد که به خاطرجای پای یک ببردرون یک تخته سنگ به این نام نامگذاری شده است.برای بازدید ازاین معبد شما بایستی از1237 پله با شیب 45 درجه بالا بروید.

معبد تام سوئو Wat Tham Suea

این معبد درسال 1976 درون یک غارساخته شده است که در 3 کیلومتری شهرقراردارد و محل خوبی برای رسیدن به آرامش فکر و روح می باشد.

معبد سای تای Wat Sai Thai

این معبد درمنطقه آئونانگ قراردارد که درآنجا یکی از شمائل بودا را زیر یک صخره ای کوچک قرارداده اند.

موزه معبد کلونگ توم Wat Klong Thom Museum

این معبد درمنطقه کلونگ توم قراردارد که درآن یک موزه باستانی قرار دارد که درداخل این موزه ازابزارهای بدست آمده ازحفاریهای کرابی همچون ابزارهای مذهبی – وسائل برنزی – ابزارهای سنگی و پیکر سنگی و گلی جانوران نگهداری می شود.

وات کاو Wat Kaew

گورستان صدف Shell Cemetery

این گورستان بین ساحل آئونانگ وکرابی درپارک ملی هات نو پارات تارا قراردارد که درآن تکه هائی ازصدف های فسیل شده مربوط به 75 میلیون سال پیش کشف شده است که بیانگراین مطلب است که درعصر یخبندان این قسمت ازتایلند جزء زمین بوده است.

بوکس تایلندی Moy Thai

این مبارزه دراستادیوم Ao Nang برگزارمی شود.