بازگشت

chiang mai

  جاذبه های توریستی   چیانگ مای

پارک سافاری Safari Park Chiang Mai

این پارک بعد ازپارک سافاری چین وسنگاپور رتبه سومین پارک بزرگ دنیا را به خود اختصاص داده است.پارک سافاری درمحوطه پارک ملی دوی سوتیپ پوی Doi Suthep Pui National Park قراردارد.فاصله شهر چیانگ مای تا پارک سافاری 20 دقیقه می باشد که درآن امکانات اقامتی وجود دارد.پارک  سافاری درطول روز و شب به روی بازدید کنندگان باز می باشد که به شما پیشنهاد می کنم شبها به بازدید ازآن بپردازید.

این پارک به دومنطقه تقسیم می شود:

  1.  منطقه اول ( رد پای پلنگ )

این منطقه مخصوص سافاری روزانه می باشد که درآن بازدید کنندگان پیاده و یا سواره دراطراف یک دریاچه بزرگ تعداد 400 گونه ازحیوانات مختلف را مشاهده می کنند.

  1.  منطقه دوم

که خود این منطقه به دومنطقه تقسیم می شود:

الف : منطقه دشت (گیاهخواران)

ب : منطقه درندگان

درمنطقه دشت شما 300 حیوان مختلف ازجمله کرگدن – زرافه – شترمرغ – گورخر وغیره... را از نزدیک می توانید مشاهده کنید.

درمنطقه درندگان شما 200 حیوان مختلف ازجمله شیر– ببر– پلنگ – کروکودیل وغیره... را ازنزدیک درون واگنهای حفاظت شده بازدید می کنید. ساعت کار8 الی 24می باشد.

WWW.CHIANGMAIZOO.COM 

          

پارک فیل هاElephant Park 

فیل سواری درچیانگ مای به یکی دوجا معطوف نمی شود که ازآنها میتوان به پارک طبیعی فیل ها – مزرعه فیل های پاتارا – پارک فیل های بان چانگ وکمپ فیل های مائتمان اشاره کرد که بهترین آنها پارک طبیعی فیل ها در 60 کیلومتری چیانگ مای می باشد.

مدرسه میمون های مائه ریمThe Monkey School Mae Rim 

این مدرسه درنزدیکی چیانگ مای قراردارد که درآن انواع نمایش میمون ها به اجرا گذاشته می شود.

مزرعه مارها ی مائه سا The Snake Farm Mae Sa 

این مزرعه ازساعت 9 صبح الی 4 بعد ازظهربازمی باشد که درآن شوء مارها درساعت 30/11 – 15/12 – 15/13 اجرا می شود.

پارم ملی دوی اینتانون National Park Doi Inthanon 

این پارک در47 کیلومتری جنوب چیانگ مای درارتفاع 2565 متری از سطح دریا بر روی بلندترین کوهستان تایلند به مساحت 1005 کیلومترمربع قراردارد.این پارک بخشی از رشته کوه هیمالیاست که این کوه ازنپال – بوتان و میانمار گذشته و درانتهی به شمال تایلند ختم می شود. دراین پارک قبیله های Karen و Hmong زندگی می کنند.

پارک ملی سری لانا National Park Sri Lanna

این پارک ششمین پارک بزرگ تایلند محسوب می شود که 3 جنگل بزرگ درون آن قراردارند.درتابستان شما می توانید شب را بر روی خانه های شناورسپری کنید.

پارک ملی اوب لوانگNational Park Ob Luang 

این پارک در 105 کیلومتری شهرچیانگ مای قراردارد که دارای چشمه های آب گرم – غارها و آبشارهای فراوان می باشد وهمچنین انواع پرندگان بطور آزادانه درآن زندگی می کنند.

باغ ملکه سیریکیت Queen Garden Sirikit

این باغ درسال 1992 در 12 کیلومتری Samoeng به Mae Rim بدستور ملکه سیریکیت ساخته شد که درآن ازانواع گل های تایلندی وخارجی خاص نگهداری می شود.بازدید از 30/8 الی 17می باشد.

WWW.QSBG.ORG

آبشارهای چیانگ مای Waterfalls Chiang Mai

چیانگ مای دارای آبشارهای فراوانی می باشد ولی معروفترین آنها آبشارهای مائه یا – هوای کائیو – مونتاتال – واچیرا تارن – مائه کلانگ و مائه سه می باشند.که آبشارمائه یا Mae Ya بلندترین و سردترین آب را دارا می باشد.آبشارمائه سا Mae Sa در26 کیلومتری شهرقراردارد که دارای 8 طبقه می باشد.آبشارنمتوک مائه کلانگ Namtok Mae Klang در58 کیلومتری شهر قراردارد.

چشمه آبگرمHot Springs  Fang 

این چشمه در 163 کیلومتری شمال چیانگ مای قراردارد که دارای 50 چشمه آبگرم حاوی سولفورمی باشد.

غار تم بوری چیندا Tham Borichinda Cave 

این غاردرون صخره های سربه فلک کشیده درکناریک نهر زیبا قراردارد که شمائل بودا درون آن قرا دارند.برای رسیدن به این غاربایستی ازآبشار مائه کلانگMae Klang Waterfall  دوساعت پیاده روی کرد.

غار چیانگ دائو Chiang Dao Cave

این غاردر 72 کیلومتری شهر چیانگ مای قراردارد و برای رسیدن به آن بایستی ازیک راه پله با سقفی فلزی بالا بروید.

مرکز قدیمی فرهنگ چیانگ مای Old Chiang mai

این مرکزدرابتدای جاده چیانگ مای به هانگ دونگ Hang Dong قرار دارد که درآن رقصهای محلی به همراه شام به روش خانتوک Khantok سرومی شود.شام خانتوک برروی یک میزگرد کوتاه پایه دار سرو می شود که در آن تمام ظروف غذا – کارد و چنگال ازچوب بامبو– نی و پوست نارگیل درست شده اند.درهنگام سفارش غذا شما می توانید 5 نوع غذا سفارش دهید که همگی با برنج سرو می شوند.این مکان ازساعت 7 صبح الی 30/21 باز می باشد.

WWW.OLDCHIANGMAI.CM

قصر فوفینگ Phu Phing Palace

این قصردرسال 1961 ساخته شده است که درروزهائی که خانواده سلطنتی درآن اقامت ندارند بازدید برای عموم از 30/8 الی 30/16 آزاد می باشد.

موزه ملی چیانگ مایNational Museum Chiang Mai 

دراین موزه ازصنایع دستی شهرچیانگ مای نگهداری می شود که ساعت کارآن از 9 صبح الی 16 بعد ازظهرمی باشد.

موزه حشرات Insect Museum

این موزه در 72 کیلومتری شهرچیانگ مای قراردارد و درآن ازانواع و اقسام حشرات نگهداری می شود.

موزه هنردربهشت Art In Paradise Museum

مثلث طلائی Golden Triangle

منطقه ای است بین مرزتایلند - برمه ولائوس که دارای طبیعت بسیار زیبائی به خاطر متصل شدن دو رودخانه Mae Khong با رودخانه Ruak می باشد.دراین منطقه شما میتوانید دربازارچه مرزی خرید کنید ویا در چشمه آبگرم مائه کاجان شنا کنید و یا بر روی رودهای مائه خونگ - مه خونگ - رواک قایق سواری کنید و همچنین این منطقه محل سکونت قبایلی چون قبیله کارن - قبیله آخا و قبیله لیزومی باشد که شما می توانید از نزدیک با نحوه زندگی کردن آنها آشنا شوید.

قبیله کارن (گردن درازها) Karen Tribe

این قبیله درشمال تایلند درروستای کایان Kayan زندگی می کنند که اصلیت آنها تبتی و مربوط به قبیله پاودانگ می باشد.زنان این قبیله برای زیبا کردن خودشان از کودکی حلقه هائی به دورگردنشان می اندازند که در بزرگسالی تعداد آنها به بیش از 20 عدد می رسد.

قبیله آخاAkha Tribe 

مردم این قبیله درنقاط مرتفع زندگی می کنند.آنها همیشه درخانه هایشان اتاقی را برای احترام به مردگانشان خالی می گذارند زیرا آنها براین عقیده هستند که مردگانشان دراین اتاقها زندگی می کنند.

قبیله لیزوLizo Tribe 

مردم این قبیله درمیان قبائل دیگربه زیبائی مشهورهستند.آنها درنزدیکی قله کوه درکنارآبشار ویا چشمه زندگی می کنند.خانه های آنها طوری ساخته شده که در ورودی خانه به سمت کوه باز می شود زیرا آنها براین عقیده هستند که با این کار روح مردگانشان درخانه نگه داشته می شود.

قبیله دو پوی Tribe  Doi Pui

این قبیله در 3 کیلومتری قصر فوفینگ Phu Phing Palace زندگی می کنند.

معبد وات فراتات دوی سوتیپWat Phrathat Doi Suthep 

این معبد در15 کیلومتری شهردرارتفاع 1767 متری درقسمت شمال غربی چیانگ مای بر روی تپه دوی سوتیپ قراردارد.ساخت این معبد درسال 1383 انجام شد که درسال 1934 برای راحت تر رفتن زائرین به این معبد یک مسیر با 290 پله که دوطرف آن بوسیله مجسمه اژدهای هفت سرتزئین شده ساخته شده است.علت ساختن این معبد برروی این تپه یک روایت تاریخی دارد بدین صورت که نقل شده درسالهای قدیم بودائیان تکه ای از بقایای استخوان بودای بزرگ را برپشت فیل سفیدی قرارمی دهند وسپس آن را درجنگل به حال خود رها می کنند وسپس فیل به تپه دوی سوتیپ رفته وآنجا آنقدرمی ماند تا بمیرد.

معبد وات چیانگ منWat Chiang Man 

این معبد درسال 1296 درجاده راتچا پاکینای Ratchaphakinai ساخته شده است ونقل شده که پادشاه منگرای کبیردراین محل زندگی می کرده است.

معبد وات پراسینگ Wat Phra Sing

این معبد درجاده سم لن Sam Lan قراردارد که یکی ازمعروفترین شمائل بودا که همان پراسینگ می باشد را درخود جای داده است.علت معروفیت آن این است که نقل شده درسال 1345 میلادی روزی پادشاه دات DAT سوار بر ارابه درحال رد شدن ازجلوی شمائل پراسینگ بوده که ایشان بدون ادای احترام ازجلوی شمائل رد شده که بیکباره ارابه شاه واژگون می شود و ازآن به بعد مردم براین باورند که پراسینگ صاحب قدرت می باشد.

معبد وات آومونگ (معبد جنگل و غار)Wat Umong 

این معبد درغرب چیانگ مای درجاده سوتیپ قراردارد که درآن شمائل بودای روزه دارقراردارد.این معبد نیزداستانی دارد بدین صورت که نقل شده روزی بودا درپایان یک دوره روزه داری طولانی به این منطقه آمده وبه راهبان توصیه کرده که به جای روزه داری طولانی به تذکیه نفس و شناخت درون خود بپردازند.

معبد وات چدی لوانگ Wat Chedi Luang

این معبد در سال 1481 درجاده فراپوک کالائو Phra Pokkalao  ساخته شده است که طول آن 98 متر وعرض آن 54 مترمی باشد.

معبد وات کو تا او Wat Ku Tao

این معبد درکناراستادیوم چیانگ مای قراردارد.

معبد وات سوان دوک  Wat Sunon Dok

این معبد درقرن 14 درباغ مورد علاقه پادشاه درجاده سوتیپ ساخته شد. دراین معبد ازخاکستراجساد خانواده پادشاه سابق چیانگ مای به همراه تصویر پیکر بودا با قدمت 500 سال نگهداری می شود.

معبد وات چت یوت Wat Chet Yot

این معبد درخارج شهردرشمال جاده Chedi قراردارد.

معبد وات یومانگWat Yomong 

این معبد درجاده سوتیپ قراردارد.

معبد سان فانگ Wat Saen Fang

این معبد درجاده فانگ قراردارد.

معبد وات ویانگ کوم کمWat Wiang Kum Kam 

این معبد درجنوب شرقی چیانگ مای درکیلومتر 4 جاده چیانگ مای به لمغون قراردارد که بدستورشاه منگاری Mengari ساخته شده است.

معبد وات فراتات دونوی Wat Phrathat Doi Noi

این معبد درسال 658 میلادی بدستورملکه چاماتوپی ساخته شده است.

معبد فراتات سی چوم تانگ Wat Phrathat Si Chom Thong 

این معبد در58 کیلومتری شهرقراردارد که درآن آثاربودای مقدس به همراه مجموعه ای ازپیکرهای برنزی بودا نگهداری می شود.

معبد رانگ خون (معبد سفید) Wat Rong Khun

این معبد درسال 2008 میلادی در 120 کیلومتری چیانگ مای ساخته شده است که به معبد سفید شهرت پیدا کرده است.

تلفن : 673579 – 53 – 0066

WWW.WATRONGKHUN.ORG